Tu będę EP

by Fantazman

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    6 PLN  or more

   

 • Full Digital Discography

  Get all 3 Fantazman releases available on Bandcamp and save 50%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Skomlenie EP, Tu będę, and Tu będę EP. , and , .

    13 PLN or more (50% OFF)

   

1.
Por favor 05:18
witam serdecznie panie komisarzu pan tradycyjnie zaczyna małe śledztwo chciałby pan wiedzieć gdzie byłam, co myślałam... no, proszę, przestań, traktujesz mnie jak dziecko ja[k], słodki bo skruszony przy próbach przepytania skręcony wpół faworek przez siebie się przekładam w przeażurowym trwaniu ja, gwiazdka na pagony twój przede wszystkim awans wiesz? wbiję ci w ramiona pięściami i piętami kolejne gwiazdki za nas a teraz zrobię kilka kroków w przód zupełnie poza regułą przyziemności i, proszę, zostań tu no, proszę, zostań tu
2.
Meander 02:27
potrafię czekać, tracić cię z oczu czas nie ucieka tylko się buja meandrami mrużę powieki i widzę wszystko co przed nami: wielki kołowrót, z loterią losu, bo czuły motyl, ten od chaosu, wciąż się namyśla, czy chciałby trzepnąć świat skrzydłami (me, underdog in the river fog)
3.
Minajmniej 05:13
wcześniej czy później trafiasz w martwy punkt świat ci się kończy, sens zacina z czystych kolorów schodzisz w czystą czerń a biel coś słabo przypomina oryginał może przypominaj mi najmniej może przypominaj mi najmniej omijaj mój strach najstaranniej w oczach masz ekran z migoczących plam a wśród nich martwy piksel siebie przeszłość podobną do najmniejszych szans i zejście stąd o którym nie wiesz na ziemię może przypominaj mi najmniej może przypominaj mi najmniej omijaj mój strach najstaranniej
4.
Aniołak 03:09
zachowasz dystans jaki chcesz, nawet gdy się zbliżę nie dasz się związać, zmienić w rzecz, chociaż mnie podkusi ruszysz przed siebie jak co dnia, dotrzesz jeszcze wyżej nie musisz wierzyć w to co ja, zresztą nic nie musisz nie stój tak z głupią miną pozornie niepozorny niemal tajny agent sił naturalnie nierealnych z dziwnym wyrazem twarzy mówi ci co się zdarzy bo skądś wie: masz tylko mnie i jeszcze śnieg, i ciemność jeśli nie potrafisz powiedzieć głośno, wyszepcz „tak” moje ciało, to tylko moje ciało - pusty znak (aniołaktywny anioł abstrakcji anioł akuszer w życiowej akcji)

about

Teksty i muzyka na płytę Tu będę powstały z inspiracji lekturą książki Christiana Krachta Tu będę w słońcu i cieniu (Ich werde hier sein im Sonnenschein und im Schatten, 2008), wydanej przez Wydawnictwo FA-art w 2011 r.

credits

released October 15, 2012

muzyka - Paweł Grad, Sebastian Stian Pypłacz, Joanna Świdrak
teksty - Cezary K. Kęder
nagrania, miks, mastering - Thirteen Lab, Adrian Lex Smogor

Fantazman w składzie:
Paweł Grad - klawisze
Sebastian Stian Pypłacz - programowanie elektroniki, wsparcie wokalne
Joanna Świdrak - wokal

Nagrano w Będzinie między kwietniem a wrześniem 2012 r. TuBede.FA-art.pl

fotografie - Adam Widuchowski
projekt graficzny - Natalia Armata

Wydawnictwo FA-art, Katowice 40-950, skryt. poczt. 401
www.FA-art.pl

license

all rights reserved

tags

about

Fantazman Katowice, Poland

Formacja Fantazman nie ma stałego składu – jest dziełem w toku, rozpiętym między muzyką a literaturą. Rdzeń zespołu tworzą Sebastian Pypłacz (elektronika) oraz Cezary K. Kęder (teksty, wokal). Od 2013 roku skład uzupełnia Piotr Sokołowski (bas).
W 2012 roku ukazał się pierwszy CD Formacji, zatytułowany „Tu będę”. W roku 2014 zespół ogrywał materiał, który ukazał się na EP „Skomlenie”.
... more

contact / help

Contact Fantazman

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Fantazman, you may also like: